Чи можна класти плитку на нерівні стіни?

Автор: СтройДоставка

Складно уявити сучасну ванну без якісної та красивої плитки на стінах та на підлозі. Плиткова основа є найбільш універсальним покриттям для приміщень з підвищеною вологістю, оскільки добре утримує воду і не пропускає її до основи стіни або підлоги.

Проте, дуже часто, у процесі самостійного ремонту, багато хто стикається з таким питанням: а чи можна класти плитку у ванній на нерівну стіну? Це й не дивно, адже у більшості квартир, що знаходяться у старих будинках, стіни далекі від ідеальної рівності, тому з ними дуже складно. І все ж таки, вирівнювання стіни є досить дорогим задоволенням, яке стане додатковим пунктом у статті витрат. Чи можна обійтися без нього і покласти плитку прямо на криву стіну?

Якщо ви поставите таке запитання будь-якому досвідченому майстру-плиточнику, то він однозначно відповість вам категоричною відмовою. Це і не дивно, адже кладка плитки, сама по собі, є досить складною роботою, тому додаткові фактори, які можуть ускладнити її, найкраще нівелювати. І все-таки завжди існує ймовірність того, що знайдеться людина, яка зважиться це зробити.

Відзначимо, що головною проблемою кладки плитки на нерівну поверхню може стати перевитрата клею. Справа в тому, що саме за допомогою клею вам доведеться вирівнювати ідеальний рівень кладки, підбираючи для кожної плитки свою товщину шару. Звичайно, чим більше шар клею ви наносите, тим гірше зчеплення зі стіною, а значить, завжди високий ризик відколювання плитки в процесі експлуатації. Крім того, кладка плитки на криві стіни займає значно більше часу, ніж при рівній поверхні.

Висновок: теоретично, кладка плитки у ванній на нерівну стіну можлива. Однак, якщо взяти до уваги значні недоліки даного способу, а також істотне його подорожчання за рахунок підвищеної витрати клею, то цілком раціональним виглядає рішення про попереднє вирівнювання стін за допомогою штукатурки або бетону, після чого плиткова кладка буде виглядати ідеально рівно.

Влад: (057) 761-85-19
(093) 761-85-19
(067) 584-77-65
(099) 388-31-40

(057) 756-99-86
(095) 406-46-56
(097) 372-80-81
(093) 766-51-89

Замовити