Висолі на цеглині: що потрібно знати, і як вибрати цеглу, щоб їх уникнути

Автор: СтройДоставка

Всі звертали увагу на непривабливі білі плями на цегляній кладці. Це відкладення солей. Вони не тільки псують візуальну естетику цегляних споруд, але можуть призвести до руйнування цегли. Одним із рішень проблеми є вибір якісної білої цегли або червоної цегли .

Насамперед, він повинен відповідати всім нормам і ГОСТам, хоча цього не завжди достатньо для гарантовано якісного подальшого зовнішнього вигляду конструкцій, зведених з даної цегли. Ця проблема теж можна вирішити, метод усунення вибирається в залежності від причини.

Висолі на цеглині

До чого може призвести це явище

Як вже було сказано, крім псування зовнішнього вигляду цегляної кладки, висоли можуть призвести до появи тріщин (як зовнішніх, тпак і внутрішніх), до відшаровування верхніх шарів цегли, а в кінцевому підсумку до руйнування конструкції.

Тому так важливо не допускати виникнення висолів. Ступінь небезпеки залежить від типу солей. Найбільш небезпечні водорозчинні солі. До того ж, при температурних перепадах не підсилюють руйнування цегли, погіршують її міцність та морозостійкість.

Також збільшується пористість цеглини за рахунок постійного руху сольових розчинів усередині нього. До цього додається і вплив погодних умов (вітер, дощ, сніг), що посилює ступінь вивітрювання, що призводить до того, що цегла починає кришитися і розсипатися.

На що звернути увагу під час вибору

Колір цегли – це не лише візуальна естетика, він може розповісти багато про що. Червоно-коричневий говорить про те, що цегла недопалена, і, отже, її властивості залишають бажати кращого. Те ж саме можна сказати про перепалену цеглу темно-бурого кольору.

Також допоможе огляд кількох розбитих цеглин, якщо на сколі немає вапняних крупинок, недостатньо подрібнених і не перемішаних. Цей вид шлюбу поширений та супроводжується погіршенням характеристик цегли.

Зберігання та правильна технологія кладки

Куплена цегла, якщо вона не відразу використовується, потрібно зберігати правильно. Слід оберігати його від надлишку вологи при зберіганні. Складати його потрібно під навіс чи накривати водонепроникним матеріалом.

Будівельні роботи повинні контролюватись на предмет правильності проведення технології. Кожну щоденну порцію завершення бажано накривати непромокальним матеріалом.

Догляд за готовими цегляними конструкціями

Якщо все ж таки уникнути виникнення висолів на цегляній кладці уникнути не вдалося, можна, звичайно, нічого не робити, тому що згодом вони змиватимуться дощем, і все одно стіна не виглядатиме ідеально. Тому краще таки скористатися сучасними засобами, придуманими спеціально для таких цілей. Одні з них дозволяють усунути саме явище після його виникнення, інші виступають як профілактики.

В основному в їх складі містяться кислоти та водовідштовхувальні речовини. Ступінь ефективності варіюється, деякі з них дають часткове усунення, а деякі здатні забезпечити стовідсоткове очищення та захист стін від висолів.

З усіх питань, дзвоніть!

Влад: (057) 761-85-19
(093) 761-85-19
(067) 584-77-65
(099) 388-31-40

(057) 756-99-86
(095) 406-46-56
(097) 372-80-81
(093) 766-51-89

Замовити